Zwolnienia w Amazon, Twitch

W firmie Amazon dotkliwie odczuwane są skutki zwolnień grupowych, zwłaszcza w dziale rozrywki.

Jeden z najważniejszych graczy na rynku platform live-streaming, Twitch, przejęty przez Amazon w 2014 roku, ogłosił redukcję zatrudnienia obejmującą ponad 500 miejsc pracy. Według doniesień Bloomberga, zwolnienia w Twitchu dotkną około 35% pracowników, a firma sama nie jest obecnie rentowna. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Amazon systematycznie redukował liczbę pracowników w różnych obszarach, po okresie intensywnego rekrutowania w trakcie większości pandemii. W styczniu ubiegłego roku ogłoszono największe zwolnienia w historii firmy, obejmujące 18 000 osób, a w marcu zwolniono kolejne 9 000 osób. Przede wszystkim dotyczyły one zatrudnionych w dziale korporacyjnym i technologicznym w siedzibie w Seattle oraz innych biurach na całym świecie.

Inne działy, takie jak gry komputerowe i muzyka, również dokonały własnych, oddzielnych redukcji zatrudnienia od tamtej pory.

W 2023 roku zwolniono ponad 260 000 pracowników firm technologicznych, co jest efektem działań firm dążących do obniżenia kosztów w obliczu niepewnych warunków gospodarczych i wyższych stóp procentowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *